vnl
13 بهمن 1401 - 15:57

عضو مجلس خبرگان‌: سازمان ملل متوجه تساوی حقوق زن و مرد نیست

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: تساوی حقوق زن و مرد را که سازمان ملل متوجه نیست، حداقل ما قدر دین خود، جایگاه مکتبمان و رشد معنوی زن و مرد را ملاکش را بدانیم و بر روی آن حساب باز کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، آیت الله سیدابوالحسن مهدوی صبح امروز در همایش هفمین چهره ماندگار تبلیغی استان اصفهان صبح امروز در گلستان شهدا، اظهارداشت: این جلسه به پاس بزرگداشت یک عالم فرهیخته برگزار شد که ده‌ها سال عمر خود را در راه تبلیغ دین سپری کرده‌ است. عالمان بزرگ از اینکه به خصوص در زمان حیاتشان از آنها تجلیل شود ابا دارند اما این وظیفه شکرگزاری عملی ما است که به 2 منظور قدردانی کنیم.

وی در تشریح آن، افزود: یکی منجر می‌شود که نسل امروز با این بزرگان بهتر آشنا شوند، بهتر بهره‌مند شوند وشاکر نعمت الهی باشند و منظور دوم اینکه این راه استمرار پیدا کند چرا که حوزه علمیه هویت و ماهیت خود را در ادامه راه این بزرگان باید جستجو کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان آنکه عالمان بزرگ هیچ نیازی به تجلیل ندارند بلکه حتی مایل به این کار نیستند، بیان کرد: این وظیفه دیگران است که تجلیل کنند که سود و نتیجه این کار جامعه اسلامی ما می‌شود. ویژگی مبلغان خالص در راه خدا، دو خصوصیت دارد یکی خشیت الهی و دوم عدم خشیت از غیر خدا که در سوره احزاب مطرح شده است.

وی خاطرنشان کرد: این دو ویژگی که انسان مبلغ از خدا بترسد و از دیگران نترسد معلول خلوص شخص است، هنگامی که شخص خالص است تنها از خدا می‌ترسد و زمانی که خالص باشد نگاهی به غیر و ترس از آن ندارد. خلوص نتیجه ایمان قوی است، تا نور پروردگار در وجود شخص قوی تابش نکند نورهای دیگران جلوه می‌کند.

آیت الله مهدوی تصریح کرد: آیت الله جوادی از دوران جوانی‌شان اهل تبلیغ بوده‌اند و با حضرت آیت الله جنتی سفرهای متعددی برای  تبلیغ دین داشتند. زنان ما که افتخار می‌آفرینند باید بدانند که تساوی حقوق زن و مرد به معنای تساوی در جسم و برهنگی کردن نیست بلکه در رشد و کمالات است. همانطور که آیه 13 حجرات آمده که شما را از 2 جنس آفریدیم، هرکسی تقوای بیشتر پیشه کند، گرامی‌تر و به خداوند نزدیک‌تر است.

وی گفت: باید بانوان موفق باکمالات را صدا و سیما و رسانه‌های ما مطرح کنند. تساوی حقوق زن و مرد را که سازمان ملل متوجه نیست، حداقل ما قدر دین خود، جایگاه مکتبمان و رشد معنوی زن و مرد را ملاکش را بدانیم و بر روی آن حساب باز کنیم.

مردمی بودن و ارتباط وثیق با مردم از ویژگی‌های آیت‌الله جوادی است

همچنین در این مراسم پیام آیت الله‌العظمی مظاهری در شأن مقام عالم عالیقدر حاج شیخ اسدالله جوادی خوانده شد که به شرح زیر است: این عالم بزرگوار علاوه بر مراتب علمی و عملی، فرزند عزیزشان را در راه خداوند برای احیای ارزشهای الهی در دفاع مقدس به اسلام و قرآن اهداء کرده‌اند. ویژگی ممتاز این عالم وارسته، مردمی بودن و ارتباط وثیق ایشان با مردم و حضور اجتماعی مفید و راهگشا در راستای تبلیغ و ترویج دین و ارشاد دستگیری متدینین است که در طی سالها و دهه‌های متمادی به ویژه در منطقه غرب اصفهان مایه خیر کثیر و منشأ برکات فراوان و موجب حفظ و ارتقای موقعیت دینی و مذهبی آن منطقه بوده است.

باید این عالم مسئولیت‌شناس را مصداق سخن والای امام صادق(ع) دانست که فرمودند: علمای شیعیان ما مرزبانانی هستند که در لبه مرز شیطان و لشکریان او مانع از حمله و هجوم او بر شیعیان هستند. یکی دیگر از خصایص عالم عامل مقام اخلاقی ایشان است که با عث جذب مردم و در حقیقت دعوت عملی به دین و ارزشهای دینی است.

انتهای پیام/163

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1015176