vnl
13 بهمن 1401 - 16:34

رویداد دختران حاج قاسم در خوزستان برگزار می‌شود

اهواز- مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی خوزستان از برگزاری رویداد دختران حاج قاسم با هدف مهارت افزایی در حوزه فعالیت فرهنگی اثرگذار در استان خبر داد.

حجت الاسلام اخوان صباغ در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، از برگزاری رویداد دختران حاج قاسم با هدف آموزش چگونگی انجام کار فرهنگی اثرگذار در خوزستان خبر داد و بیان کرد: اگر ساختار درونی نظام مستحکم و قوی باشد بی‌شک توسعه پیشرفت، استقلال، آزادی و بسیاری از مواهب الهی و اجتماعی نصیب کشور می‌شود؛ برای دستیابی به این هدف بزرگ باید اقشار مختلف مردم مشارکت و همکاری داشته باشند. بانوان و دختران نیز می‌توانند در استحکام ساختار درونی نظام تأثیرگذار باشند.

وی افزود: انقلاب اسلامی با بهره‌گیری از تعالیم نورانی اسلام، جایگاه و نقشی والا و مهم برای زنان در نظر گرفته است. در جمهوری اسلامی ایران بانوان از یک طرف توانمندی‌های خودشان را در عرصه‌های مختلف اجتماع به اثبات می‌رسانند و از طرف دیگر از فضای خانه و تربیت فرزند و نقش‌های دختری، همسری و مادری خود نیز فاصله نمی‌گیرند، این عملکرد نتیجه احترام به آموزه‌های اسلام در مورد اهمیت دادن به خانواده و نقش محوری زن در آن است.

اخوان اظهار کرد: مسئله بانوان در جامعه در دو عرصه خانواده و جامعه تبیین می‌شود. این نگاه به مسائل زنان که نشأت گرفته از دین مبین اسلام است سبب ارتقای توانمندی‌های بانوان و پیشرفت جامعه شده است. بر اساس این نگرش حضور بانوان و دختران در عرصه‌های مختلف فعالیت‌های اجتماعی، مانع از تشکیل خانواده و استحکام بخشیدن به آن نمی‌شود.

وی تصریح کرد: طرح رویداد دختران حاج قاسم سلیمانی در همین راستا تلاش می‌کند که شکل درستی به دغدغه‌های اجتماعی دختران جوان داده و از ظرفیت آنها برای حل مسائل بانوان و دختران مناطق مختلف کشور کمک گرفته و منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی شود.

مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی خوزستان افزود: رویداد دختران حاج قاسم سلیمانی یک اردوی سه روزه برای دختران نوجوان ۱۶ تا ۲۰ سال است.

وی بیان کرد: هدف از این رویداد «آموزش چگونگی انجام کار فرهنگی اثرگذار» به منتخب دانش آموزان فعال دختر استان است که دختران با نقش اجتماعی خود در انقلاب اسلامی در کنار دیگر نقش‌های خود آشنا می‌شوند.

مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی خوزستان گفت: این رویداد تلاش می‌کند تا در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی اقدام به ایجاد تشکل‌های دخترانه مناطق کرده و از ظرفیتشان برای حل مسائل و مشکلات مناطق مختلف استان بهره گیرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1015250